Teflon muyuz, Sünger miyiz?

Pahada az, etkide büyük fikirler dönemindeyiz. Yükselmek ve kazanmak istiyorsak yüklerimizden kurtulmalıyız. Peki nasıl forma gireceğiz? Az nasıl daha çoktur? Yani bir fikir damlası nasıl büyük bir dalgaya dönüşüyor? Bir çok markayla başarılı projeler yürüten 1,618 Creative Ad Works’ün Başkanı Sefa Karahan bunun nereden gelip, nereye gittiğini sizlerle paylaşacak.
Anlamlı Markalar Çağında Müşteri Deneyimi

Markanızı yönetirken hangi aşamalarda müşteriye danışıyorsunuz? Stratejiden günlük karar alma süreçlerinde müşterinin ağırlığı nedir? Bu sorular ışığında Karaca olarak 2016 yılını müşteri deneyimi olarak ana tema seçtik ve bütün müşteri deneyimi tasarımı ile ilgili büyük tecrübeler kazandık. En önemli aşama ise şirket içinde bunu kurgulanması ve bir kültür haline dönüşmesiydi.

IAB Türkiye Oturumu: İletişimin Kalbindeki Değer: Veri

Moderator: Rima Erdemir
Konuşmacılar: Sinan Günal, Yunus Güvenen

Dijital dünya teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte veriden daha etkin şekilde faydalanıyor, veri pazarlamacılar için en önemli bir rekabet avantajı sağlıyor. Doğru veri analiziyle bütçeler çok daha verimli kullanılıyor ve reklam kampanyalarından daha iyi dönüşler alınıyor. IAB Türkiye oturumunda verinin katma değeri, bugünün ve gelecekteki pazarlama iletişimi dünyasındaki rolü ele alınacak.      


MMA Türkiye Oturumu: Hızla Büyüyen Mobil

Teknoloji, iletişim, interaktivite, entegrasyon, akıl, yaratıcılık, öncülük, kişisellik, gelişen pazarlar, yeni fırsatlar… tümü hızla büyüyor, hızla gelişiyor ve yenileniyor. Bu oturumda mobilin tüm bu devinimin merkezinde yer alıp kimi zaman hızla adapte olarak, kimi zaman da değişime öncülük ederek  büyümeyi ve gelişmeyi sürdürmesi tartışılacak.
Akademia’ya Hoş Geldiniz: Günümüz Dijital Dünyası için Güncel Pazarlama Teorileri

Dijital pazarlama perspektifine hakim olmak ister misiniz? Oturum, bugünün pazarlama devrinde dönüşen tüm pazarlama teorilerini kapsayacaktır. Teoriler özetlenecek ve teorilere dijital perspektiften bakılacaktır. Teorilerin ışığında, yakın zamanın dijital pazarlama kampanyaları değerlendirilecektir.
Yeni Tüketici; Beklentiler, Harcamalar, Dijital Tüketim ve Ruh Hali

En güncel araştırmalar bize yeni tüketici hakkında neler söylüyor? Gelecek 1 yıla ilişkin beklentileri ne yönde? Hangi kategoride harcamaların nasıl değişmesini bekliyor? En temel kategorilerde ne gibi tasarruf önlemleri alıyor? Dijital tüketim nereye gidiyor? Hangi kategoride online alışveriş yapıyor? Yükselen eğilimler neler? Tüketicinin ruh hali nasıl? En yoğun hissedilen duygular neler?
Dijital Yayın ve Bilgilendirme Ekranları’nın ( Digital Signage ) İş Hayatındaki Önemi

Dünya’da 14,6 milyar dolarlık iş hacmine ulaşan Dijital Yayın ve Bilgi Ekranları sektörü Türkiye’de henüz 700 milyon dolar seviyelerinde. Bankalar, mağazalar, sinemalar ve restoranlar gibi pek çok yerde karşımıza çıkan dijital ekranlar kurumların müşterilerine daha etkin ulaşması ve kurumsal iletişimlerini güçlendirmeleri için fırsatlar yaratıyor.
En Katlı Değerli Tecrübe: Bir Çocuğun Hayalini Mümkün Kılmak
 
Hızla büyüyen bu dünyada, devamlı değişen beklentiler ve bunları karşılamak için geliştirilen ürünlerden oluşan uçsuz bucaksız pazarlarda, profesyonel ve özel hayatlarımızda, nasıl yapacağız da katlı değer yaratacağız? Bize en gerekli ilham ve öngörü nereden gelecek? Cevap: imkansız olanı mümkün kılmak ve karşılık beklemeden bir çocuğun dileğini yerine getirmekte saklı.
İnovasyon Yeniden İcat Edildi. Bilim Davranışla Sistematik İnovasyon Sayesinde Nasıl Buluştu?

Yenilik, yeni hedefler ya da farklı stratejiler belirlemekten daha fazlasıdır; şirketlerin kendilerini yeniden yaratmalarını sağlayan ve böylece geleceklerini inşa ettikleri, odaklanılmış, iyi planlanmış çabaların bir sonucudur. Sistematik İnovasyon kurumlar için sürdürülebilir, sonuç odaklı girişimcilik ve inovasyon oluşturma aracıdır. Nir, son 25 yılda epey yol kat eden inovasyon üzerine öngörülerini, çok uluslu şirketler, endüstri liderleri, Fortune ilk 500’e giren şirketler, girişimler ve devlet kurumlarıyla paylaşacak.
Neden Katlı Büyüme İçin Erdem Üçgeni (Virtous Triangle) Oluşturmalıyız?

Teknolojik gelişmeler ve enformasyon devrimi ile birlikte bilgi paylaşım ve teknoloji aktarımının kolaylaşması, rakiplerimizden ayrışmamızı gün geçtikçe zorlaştırıyor. Eskiden bizlere katlı büyüme getiren “know-how”, “innovasyon” kartları artık büyüme için garantili birer formül sunamıyor. Artık pazarlama alanında farklılaşmak ve firmamıza sürdürülebilir bir büyüme sağlayabilmek için piyasa koşulları, firma yetkinlikleri ve tüketici isteklerini eşzamanlı olarak analiz etmek ve iş stratejisinin bu üç saç ayağını örtüştüren çözümler bulmak zorundayız.
Digital Signage’la Müşteri Deneyimini Baştan Yaratın

Artık müşteriler hepsi birbirinin aynısı olan posterleri görmüyor, kalıplaşmış kampanyalarınızı akıllarında tutmuyor, statik reklamlar dikkatlerini çekmiyor. Kendilerine özel teklifler ve tanıtımlar bekliyorlar. Peki yeni nesil tüketiciyi nasıl etkileyebiliriz? Aslında basit. Posterlerinizi, statik tanıtım malzemelerinizi kaldırın, saniyeler içerisinde güncellenebilir, hedef kitleye, hava şartlarına, müşteri profiline uygun tanıtımlarla fark yaratın. Nasıl mı? Digital Signage’la!

Kalbe Dokunan Tasarımlar

Murat Kolbaşı, Arzum Yönetim Kurulu Başkanı
Mehtap Yıldız,  Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirme Direktörü
Milka Karaağaçlı,  Kısmet By Milka Kurucusu
Başak Cankeş , Bashaques Markası Kurucusu

Müşteriler ürünleri deneyimlerken, işlevselliklerinin yanı sıra, hissettikleri duygulara da büyük önem veriyor. Markalar da bir ürünlerini farklılaştıran her detaya dikkat ediyor ve trendleri takip ediyorlar. Müşterisinin kalbine tasarım  ve inovasyonla dokunan markalar bunu eşsiz bir ürün deneyimiyle sundukları anda diğerlerinden ayrışarak marka sadakati anlamında da önemli bir aşama kaydediyor.
Marka hikâyelerini paylaşmak için sanal gerçeklikten nasıl faydalanırsınız?

Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik teknolojisinin, 10 yıldan az bir sürede kitlelerce giderek daha fazla benimsenmesi beklenmektedir. 10 sene önce, 2006 yılının başlarında hayatımıza giren akıllı telefonlar gibi alışılagelmiş çalışma, öğrenme ve oyun oynama biçimlerimizi yerle bir edeceğe benziyor. Kurumunuz bu yeni teknolojiyi başarılı bir şekilde nasıl benimseyecek ve en önemlisi, markanızı, pazarlama platformunuzun bir parçası olarak Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) için nasıl hazırlayacaksınız? Bu yeni teknolojiyi derinlemesine incelerken bize katılın biz de sizle İskandinavyalı ve küresel çapta tanınan markalarla çalışarak edindiğimiz iç görüyü paylaşalım.

Pazarlamanın Dijital Mutfağı: Digital Signage

Digital görsel iletişim kanallarını sunmak; aynı tarifi kullanan mutfak tutkunlarını ağırlamak gibidir. Kimi kokusuyla doyar, kimi tabaktaki sunumuyla. Teknolojik değişimin durmaksızın yol aldığı günümüzde; marka iletişiminin en güçlü kanalı dijitalleşme, markaya ; tuzlu seviyorsa tuzu uzatır, eti sevdiği yumuşaklıkta pişirir. Tatlı severleri masada bekletmez. Hedef kitleye ulaşılabilirliliği tek ve özgündür.

Omnichannel Pazarlamada Dijital Başarı Hikayeleri ve Örnekler


MICE Sektöründe Kurumsal Etkinliklerde Katlı Değer Yaratmanın Yolları ve Dünyadan Başarılı Örnekler              
MCT Danışmanlık A.Ş ve Eventus Organizasyon Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenen her türlü organizasyondaki sunum ve demeçler, şirketimiz görüş ve politikası ile ilgili olmayıp, tamamen konuşmacıların kişisel bilgi ve görüşlerini yansıtmaktadır.