ANA OTURUMLAR

 • Pazarlama Zirvesi

  Peter Fisk

  Konferans Başkanı & Pazarlama Gurusu & Danışman & Yazar & Profesör / IE Business School, Kurucu, CEO / GeniusWorks

  Kariyeri boyunca dünyada adım atmadığı yer, iş yapmadığı sektör kalmayan Peter Fisk, uzun yıllar boyunca global markalarda önemli görevler üstlenmiştir. Chartered Institute of Marketing'in CEO'su olarak görev yaptığı sürede, işletme ve piyasalarda küresel bir otorite haline gelmiştir. Akademik kariyerine dünyanın en üst düzey eğitim kurumlarından IE Business School'da Profesör olarak devam etmektedir. 

  Thinkers50 listesinin ‘Guru Radarı’ bölümünde gösterilen Peter, Business Strategy Journal tarafından ‘En iyi yeni ticari zekâlardan biri’ olarak nitelendirilmiştir. Son kitabı ‘Gamechangers... Are You Ready To Change To World?’ ile 2015 Yılı Pazarlama Kitabı ödülüne aday olmuştur. Sağ ve sol beynin başarıya giden yolda oynadığı rollere odaklandığı ‘Marketing Genius’ kitabıysa 35 dile çevrilme başarısını göstermiştir. 

  Peter, dünya genelinde hızla değişen piyasaları anlamak, yeni düşünme yolları bulmak ve müşterilerinin kazanmasına yardım etmek için tecrübelerini kendi danışmanlık şirketi GeniusWorks’te pratiğe dönüştürmektedir.

  • Pazarlama Zirvesi

   Ryan Holiday

   Yazar & Medya Stratejisti

   The Daily Stoic ve Ego Is the Enemy gibi en çok satan kitapların yazarı Ryan Holiday, herkesin zihninde bir motivasyon konuşmacısı olarak yer etmiştir. New York Times ona "NFL antrenörlerinin, olimpiyat sporcularının, hip-hop yıldızlarının ve Silikon Vadisi girişimcilerinin aranan gurusu" diyor. Ve son kitabı Perennial Seller’da, zamanın testine gerçekten direnen ürünlerin nasıl oluşturulacağını anlatarak neden alışılmışın dışında bir pazarlama uzmanı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.

   Ryan Holiday, motivasyon konuşmacısına dönüşen, akla gelebilecek her disiplinden hayranlarını cezbeden genç, akıllı bir pazarlama dinamosudur. Motivasyon söz konusu olduğunda Holiday, okurları ve dinleyicilerinin, eski bir felsefe olan Stoacılık’ın sonsuz objektifinden hayatlarını ve mesleklerini değerlendirmelerini sağlar. The Daily Stoic adlı kitabı, stoacı filozofların eski bilgeliğini, her biri işyerindeki, çalışma hayatındaki ve ilişkilerdeki günlük hayatlarımızı zenginleştiren ve canlandıran 366 pratik meditasyona yansıtıyor. Şu anda Wall Street Journal, USA Today ve uluslararası arenada en çok satan Ego Is the Enemy, egoya karşı birçok cephede nasıl mücadele edilmelidir"i açıklıyor ve kibre kapılmak yerine daha iyiyi, daha doğru olanı öne çıkararak ve ilgi odağı olmaktan sakınarak başarıya ulaşan önemli figürlerden örnekler sunuyor. John D. Rockefeller'dan Amelia Earhart'a, Richard Wright'tan Steve Jobs'a kadar ikonların kullandığı hiçbir zaman eskimeyen felsefi ilkelerden esinlenilerek yazılmış ve bugün artık kült klasik bir eser olan The Obstacle Is the Way, bize ulaşılmaz engelleri avantajlara nasıl çevireceğimizi gösteriyor. Forbes kitabı, "gelecekteki pişmanlıktan yıllarımızı kurtarabilecek", "sıkıntıya maruz kalan herkes için ilham verici bir okuma" olarak nitelendiriyor. Publishers Weekly, "Holiday'in performansı etkili ve iyimser, okuyuculara bilinen engeller için kesinlikle yeni bir perspektif edinme konusunda ilham veriyor" diye yazıyor. Bu kitap bugüne kadar 20'den fazla dile çevrildi ve 230.000'den fazla sattı.

   Ayrıca Holiday pazarlama konusunda önde gelen bir konuşmacı ve ünlü yazarlar Tucker Max ve Timothy Ferris'in ardından da tanınmış bir medya stratejistidir. American Apparel'in eski Pazarlama Müdürü olan Holiday’in Kampanyaları YouTube, Twitter ve Google tarafından incelenmektedir. 19 yaşında üniversiteden ayrılıp stratejist Robert Greene (Gücün 48 Yasası -The 48 Laws of Power) yanında stajer olarak çalışırken kitapları en çok satan birçok yazara ve platin plaklı müzisyene danışmanlık yapmıştı. Holiday en son kitabıyla da pazarlama ve tanıtım dünyasına muhteşem bir dönüş yaptı. Perennial Seller: The Art of Making and Marketing Work That Lasts, bu çağda uzun ömürlü olmayı başaran ikonik ürünler, sanat eserleri ve sanatçıları araştırıyor. The Financial Times'a göre kitap "saman alevi gibi parlayıp sönen hitler dünyasında kalıcı bir başarı yaratmanın yollarını ve atasözü gibi söylenen 15 dakikalık şöhretin on yıl hatta bir yüzyıla nasıl genişletileceğini" ana hatlarıyla belirtiyor. Bu kitabı Inc. "her girişimci okumalı" derken FT ayın kitabı olarak seçiyor. Growth Hacker Marketing: A Primer on the Future of PR, Marketing, and Advertising adlı kitabı, "geleneksel pazarlama"ya bir kuruş para harcamadan milyarlarca dolarlık markaların nasıl oluşturulduğunu açıklıyor ve Dropbox, Facebook, AirBnb gibi şirketlerin bir gecede gelen başarısını anlatıyor. Virgin America'nın Pazarlamadan Sorumlu Eski Başkan Yardımcısı Porter Gale, "Bu kitap, iş dünyasındaki her pazarlama yöneticisi için bir uyandırma alarmı, mühendisler, IT'ciler, kurucular ve tasarımcılar için de bir eğitim kaynağı. Onu okuyun" demektedir.

   Holiday,  The New York Observer'da medya köşe yazarlığı yaparken 28 dilde yayınlanan diğer yazıları Forbes, The Huffington Post, Fast Company, Thought Catalog ve Columbia Journalism Review’de okuyucuyla buluşmaktadır. Holiday'in ilk kitabı olan modern online gazeteciliğin mahrem ve şok edici bilgilerinin ifşa edildiği Trust Me, I’m Lying: Confessions of a Media Manipulator, Wall Street Journal'da en çok satan kitap olurken Amazon editörünce de “Ayın En İyi Kitabı” seçilmiştir. Financial Times, kitabı "şaşırtıcı, rahatsız edici bir kitap" olarak nitelendirmiştir. To The Big Picture  kitabının yazarı Edward J. Epstein'a göre ise, "Ryan Holiday'in internetin gerçek dışılığını en iyi şekilde göstermesi Amerika'daki her bir düşünür için okumaya değer bir unsurdur ." Yedinci kitabı olan Conspiracy: Peter Thiel, Hulk Hogan, Gawker, and the Anatomy of Intrigue, Mart 2018'de yayınlanacaktır.

   • Pazarlama Zirvesi

    Tom Goodwin

    Yazar & Başkan Yardımcısı, İnovasyon Başkanı / Zenith USA

    Zenith Media'nın İnovasyon Başkan Yardımcısı olan Tom Goodwin'in temel rolü, yeni teknolojileri, davranışları ve platformları anlamak ve bunları mümkün kılan yeni fırsatlardan istifade etmeleri için müşterilere çözümler üretmek ve uygulamaktır.

    Tom’un odak noktası; Zenith'in inovasyon ve içerik kanadına liderlik etmek, yeni çıkan platformların, etkileyici programların, yeni medya cihazların ve yeni teknolojilerin sağlam iş sonuçları üretmelerini sağlamaktır.

    Ayrıca, platformdaki 550.000’in üzerindeki takipçisi ile LinkedIn tarafından pazarlama alanında bir numaralı isim olarak gösterilen Tom, aynı zamanda Twitter’da Business Insider tarafından takip edilen 30 kişiden ve FastCompany tarafından reklamcılık alanında takip edilen iki kişiden biridir.

    Pazarlamacılığın ve iş dünyasının geleceği üzerine bir yorumcu olarak, Guardian, TechCrunch ve Forbes’da köşe yazarı olarak yer alan ve The World Economic Forum, GQ, Ad Age, Wired, Ad Week, Inc, Quartz ve Digiday’in  bağışçılarından olan Tom, Global TV'de i24News'in gelecek ile ilgili "Cutting Edge" bölümünde düzenli konuk olarak yer almaktadır.

    Tom sıklıkla dünya genelindeki konferanslarda, işletme dönüşümü, teknolojik bozulma, reklamcılıkta yenilik ve eğlence, perakende, mobilite ve finans geleceği konularında konuşmalar yapmaktadır. Tom, Wharton Future of Advertising programının kurucu üyelerinden biridir ve günümüzde Digital Darwinismadlı kitabı üzerinde çalışmaktadır.

    İngiltere’de doğan Tom, ölçülebilir sonuçlar ve bir şeyler inşa etmeye olan ilgisi ile sanat ve tasarıma olan sevgisini birleştirerek, Sheffield Üniversitesi’nde mimarlık ve yapısal mühendislik alanında eğitim almıştır. New York’ta yaşamaktadır.

    • Pazarlama Zirvesi

     Antonella Mei-Pochtler

     Medya ve Tüketici Ürünleri Grubu Kıdemli Küresel Danışmanı, BCG Kıdemli Eski Yönetici Ortağı / The Boston Consulting Group

     Der Spiegel dergisine göre “Almanya’nın en tanınan danışmanı” olan Dr. Antonella Mei-Pochtler, BCG’de uzun yıllar çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. 1997’de BCG’nin Viyana ofisini açan Antonella, BCG’ye en genç ortak olanlar arasına girmeyi başarmıştır.  Medya ve pazarlama alanlarında küresel yöneticilik görevlerinin yanı sıra, küresel icra kurulu üyeliği yapmış ve şu anda Medya ve Tüketici Ürünleri Grubu Kıdemli Küresel Danışmanı olarak hizmet vermektedir.

     2008’de Consulting Magazine’nin En Başarılı 25 Danışman listesinde yer almış ve daha sonrasında 2013’de aynı dergi tarafından düzenlenen “Kadın Liderler Ödülleri”nde Hayat Boyu Başarı Ödülü’ne layık görülmüştür.

     Antonella yaklaşık 20 yıldır Almanya’daki CEO’lara yönelik en prestijli markalaşma ve medya konferansı olan “The Brand Club”ı organize etmektedir. Ayrıca hızlıca büyümekte olan şirketlere yönelik “Europe's 500- Entrepreneurs for Growth” derneğinin kurucularındandır.

     Bunlarla beraber, Alman Kemik İliği Birliği (DKMS), Teach for All ve BCG’nin eğitim projesi olan “business@school” gibi kar amaçlı olmayan pek çok dernek ve projelerin yönetici kademesinde çalışmaktadır. “business@school” projesi ile 2002 yılında Alman Başbakanı’nın Özgürlük ve Sorumluluk Ödülü’nü almıştır. Bugüne kadar çeşitli konuları kaleme alan Antonella, iş dünyasında çok okunan kitaplar arasında bulunan “Acupuncture for Managament” isimli kitabın da yazarıdır.

     Antonella Ludwig Maximilian Münih Universitesi’nde işletme bölümünü bitirdikten sonra INSEAD’ta Dekan listesinde yer almayı başararak yüksek lisansını almıştır.

     • Pazarlama Zirvesi

      Max McKeown

      Davranış Stratejisti & Yazar & Sanatçı & İnovasyon Uzmanı

      Max, satış rekorları kıran The Strategy Book’ ve NOW’ adlı kitapların yazarıdır ve yine kendisinin kaleme aldığı Adaptability’de strateji, liderlik, yenilikçilik ve daha iyi bir geleceğin nasıl oluşturulacağı konusunda uzmanlığını sergilemiştir. Bazı küresel şirketler ve markalar için tanınmış bir stratejist, psikolog ve liderlik antrenörüdür. Ayrıca İngiliz Psikoloji Derneği ve Kraliyet Sanat Cemiyeti’nin üyesi Warwick Business School’dan MBA ve doktora derecesine sahip, beğenilen bir açılış konuşmacısı ve sosyal bilimcidir.

      Sanat, bilim ve güçlü dünya tecrübesini birleştiren Max, uyarlanabilirlik ve yenilik alanındaki geniş bilgi birikiminden yola çıkarak, üst düzey yönetim ekiplerinden binlerce insanların oluşturduğu kitlelere kadar düşünme, yaratma ve öğrenmeye imkan veren büyük beyaz bir Fikir Tuvali (Idea Canvas)’ni içeren orijinal ve eğlenceli sunum tarzıyla ünlüdür. Adaptability’ye ek olarak, Max, aynı zamanda çığır açan Unshrink’in ve The Truth About Innovation’ın da yazarıdır. Kitaplarından ikisi CMI Yılın Kitabı, Amazon Business Books adayları arasındadır ve karmaşık fikirleri gerçek dünyada kullanışlı hale getirebilme yeteneğiyle beğenilen bir bilim insanı ve konuşmacıdır.

      • Pazarlama Zirvesi

       Fatih Uysal

       Genel Müdür & CEO /Kariyer.net

       Fatih Uysal, halihazırda Türkiye’nin online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net’in Genel Müdürü’dür.

       Galatasaray Lisesi’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Fatih Uysal, kariyerine 1999 yılında Danone’de başlamıştır. Şirketin Türkiye ofisinde birçok farklı markada sorumluluklar üstlendikten sonra 2006 yılında Fransa’daki Danone Group Genel Merkezi’ne Global Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır.  Burada geniş bir coğrafyada 40’a yakın ülkeye pazarlama stratejilerinin oluşturulması ve uygulanması konusunda destek veren Fatih Uysal, yurt dışı görevindeki son yılını Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan Sorumlu Global CRM Direktörü olarak Hollanda’da geçirmiştir. 

       2010 yılında Türkiye’ye geri dönerek Vodafone bünyesinde Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayan Uysal, bu süreçte birçok farklı segmentin ve projenin lansmanına liderlik etmiştir. 

       • Pazarlama Zirvesi

        Tanyer Sönmezer

        CEO / Management Centre Türkiye

        Tanyer Sönmezer mesleğini hiç yapmamış bir ODTÜ Makina Mühendisliği mezunudur. Satış konusunda bir MBA ve bir Pazarlama Yüksek Lisansı üzerine HARVARD BUSINESS SCHOOL’da ”Yönetim Kurullarının Etkin Yönetimi”, OXFORD LEADERSHIP INSTITUTE’de “Liderlik“, MIT’de “İnovasyon”, STANFORD’da “Değişim Yönetimi, Design Thinking” ve LONDON BUSINESS SCHOOL’da “İnovasyon Liderliği” üzerine okusa da, hayatı LUNAPARK’ta çalışırken öğrenmiş bir DANIŞMAN’dır.

        Yönetici, aşçı, sihirbaz, pilot, fotoğrafçı, konferans konuşmacısı rollerini saymazsak sevdikleri için sıradan bir KAHRAMAN olmayı tercih eder. Türkiye’nin en beğenilen şirketlerinin tamamına danışmanlık yapmakta olan Sönmezer, Management Centre Türkiye (MCT) Grubunun CEO’sudur.

        “Yöneticinin Sırt Çantası” ve “Yöneticinin Beslenme Çantası” kitaplarıyla en çok satanlar listesinde yer almaktadır.

        • Pazarlama Zirvesi

         Mike Dover

         Pazarlama Profesörü / Humber College & Yönetici Ortak / Socialstruct Advisory Group

         Mike Dover, sosyal medya, popüler kültür ve teknolojinin, ekonomik ve sosyal etkileri alanlarında önde gelen otoritelerinden birisidir.

         Dover, ‘Dante’s Infinite Monkeys: Technology meets the 7 Deadly Sins’in yazarı ve ‘Wikibrands: Reinventing Your Company in a Customer-Driven Marketplace’ın ortak yazarıdır. ‘Wikibrands’, 2011 yılında Expert Marketeer tarafından Yılın Pazarlama Kitabı dalında Gümüş Madalya kazanmıştır ve Booklist Dergisi tarafından ‘En İyi On İş Kitabı’ arasında gösterilmiştir. Diğer yandan Dover, Toronto'da yer alan Humber College'da Pazarlama Profesörü ve butik bir araştırma firması olan Socialstruct Advisory Group'un Yönetici Ortağı’dır.

         • Pazarlama Zirvesi

          Mathew Sweezey

          Pazarlama Fütüristi, Pazarlama Analiz Bölüm Başkanı / Salesforce.com

          Mathew, salesforce.com’un Pazarlama Analiz Müdürü’dür ve pazarlama geleceği konusundaki otoritelerden biri olarak kabul edilmektedir. Mükemmel bir araştırmacı ve düşünür olan Mathew'in çalışmaları sıklıkla, Mashable, VentureBeat, PCWorld, CMO.com, Information Week, Forbes ve Huffington Post gibi önde gelen yayınlar tarafından da alıntılanmaktadır.  Mathew, dünya çapındaki konferanslarda sıklıkla konuşmalar yapmakta ve NATO, MIT, UPS, HomeDepot, NASCAR, Verizon ve Dell gibi dünyanın en büyük ve saygın markalarıyla çalışmaktadır.

          Moz, Mashable, DemandGen Report gibi çok sayıda yayında köşe yazarlığı yapmaktadır. ‘The Digital Marketer’ ve ‘ReTargeting Playbook’ kitapları sık sık alıntılanmakta olan Mathew, ‘The Complete Guide to B2B’, Harvard tarafından yayınlanan ‘Context’ ve ‘Marketing Automation for Dummies’ kitaplarının da yazarıdır.

          Mathew, pazarlama otomasyonu, müşterilerin ürünle buluşma ve satın alma süreci, gelişim liderliği, talep oluşturma, içerik dönüşümü, işletmeler arası pazarlama, gelecekteki pazarlama eğilimleri gibi alanlarda da uluslararası bir uzmandır.

          • Pazarlama Zirvesi

           Purna Virji

           Global Müşteri Bağlılığı Üst Düzey Yöneticisi / Microsoft

           PPC Hero tarafından 2016 yılında dünyanın en etkili 1. Tıklama Başına Ödeme (PPC) Uzmanı seçilen Purna, Arama Motoro Pazarlaması ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEM ve SEO) ile arama işleminin geleceği konularında uzmandır. On beş yılı aşkın bir süredir iş dünyasında yer alan Purna,  MozCon ve INBOUND gibi dünya çapındaki konferanslarda düzenli olarak açılış konuşmaları yapmakta ve Search Engine Land ve Moz' da köşe yazıları yazmaktadır.

           Eski bir ödüllü gazeteci olan Purna, Bing Ads ekibine katılmadan önce Purview Marketing'in CEO'suydu. Boş zamanlarında, doyumsuz bir gezgin, amatör bir örgücü en iyi şefleri takip eden biridir.  Merhaba deyin @purnavirji

           • Pazarlama Zirvesi

            Didem Dinçer Başer

            Dijital Bankacılık, Müşteri Deneyimi, Pazarlama İletişimi Genel Müdür Yardımcısı / Garanti Bankası

            Garanti Bankası’nda Dijital Bankacılık, Müşteri Çözümleri ve Deneyimi ve Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Didem Dinçer Başer, bankanın dijital dönüşümüne liderlik etmektedir. 2012 yılından beri Genel Müdür Yardımcılığını yürüten Başer, aynı zamanda Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş, Garanti Ödeme Sistemleri A.Ş. ve Garanti Bilişim Teknolojisi ve Tic. A.Ş’de Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

            Başer, Garanti Bankası’ndaki görevine 2005 yılında  Bireysel Bankacılık İşkolu Koordinatörü olarak başladı. Daha evvelinde ise 7 sene çalıştığı McKinsey&Company global yönetim şirketinde Associate Partner olarak görev yapmaktaydı.

            1995 yılında iş yaşamına başlayan Başer, University of California Berkeley Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden yüksek lisans ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden lisans derecelerine sahiptir.

            • Pazarlama Zirvesi

             Ergün Güler

             Genel Müdür / Vestel Ticaret A.Ş

             Ergün Güler, Vestel Ticaret A.Ş’nin Genel Müdürü’dür.

             1999 yılında Finans Uzmanı olarak başladığı kariyerine, 2006 - 2012 yılları arasında Vestel Şirketler Grubu Mali İşler ve Hazine’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir.

             Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme lisansı ve Bilkent Üniversitesi MBA yüksek lisansına sahip olan Ergün, Mayıs 2012’de Zorlu Holding’e Kurumsal Risk ve Hazine Koordinatörü olarak atanmıştır. 2012 senesinin Ekim ayından bu yana Vestel Ticaret A.Ş. Yurtiçi Satış ve Pazarlama Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

             • Pazarlama Zirvesi

              Tunç Berkman

              Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı / Vestel Ticaret A.Ş

              Halihazırda Vestel’de Ticaret Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Tunç, Syracruse University Ekonomi Bölümü’nden mezundur ve F.W. Olin Graduate School Of Business At Babson College’da MBA yapmıştır.

              New York Monitor Danışmanlık Firması, Koç Holding, Arçelik, Avea, Veritas/Arena gibi kurumsal firmalarda Pazarlama Grup Müdürü, Pazarlama Direktörü, Medya Genel Müdürü gibi pozisyonlarda hizmet vermiş olan Tunç, Endeavor Danışma Kurulu, İTÜ Çekirdek Girişimcilik Danışmanı, GYİAD ve 1907 dernekleri üyesidir.

              Tunç Berkman aynı zamanda Türkiye'nin lisanslı ilk Melek Yatırımcıları arasındadır.

              • Pazarlama Zirvesi

               İlke Çarkçı Toptaş

               Ajans & Markalar Başkanı / Facebook Türkiye

               Facebook Türkiye’nin Ajans ve Markalar Başkanı olan ve dijital medya alanında 12 yıllık tecrübeye sahip İlke Çarkçı Toptaş, kendi danışmanlık firması olan Refresh'in kurucusu ve satış yöneticisi olarak; Onedio.com, Publik LinkedIn Türkiye, Publik Foursquare Türkiye, Webrazzi, Move Mobil Reklam Ajansı gibi Türkiye’nin önde gelen dijital medya platformlarıyla çalışmıştır. Türkiye'nin önde gelen yerel video ağı olan Nokta'nın Satış Müdürlüğü’nü de yürütmüş olan İlke, Nokta’daki görevinden önce şimdilerde Stroer Grubu’na ait bir şirket olan Reklamz İnternet Reklam Ajansı’nın Genel Müdürü ve daha öncesinde de Türkiye’deki en büyük yerel sosyal ağı olan Yonja.com’un fiili kurucusu olarak görev yapmıştır.

               Dijital medya kariyerinden önceki dönemde Ernst and Young’da denetçilik görevi yürüten İlke, İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra UC Berkeley’de Pazarlama İletişimi alanında eğitim görmüştür. Geçmişte profesyonel olarak basketbol oynamıştır ve Türkiye Genç Milli Kadınlar Basketbol Takımı oyuncusu olarak altın madalya sahibidir.

               • Pazarlama Zirvesi

                Anna Bance

                Kurucu / Girl Meets Dress

                ‘Girl Meets Dress’ Anna’nın, Hermes’in İngiltere Halkla İlişkiler Başkanı olarak çalışırken, kadınlar için lüks giyim ve aksesuar kiralama piyasasındaki boşluğu fark edip süratle bu işe girmesiyle başlamıştır. Anna’nın moda, gazetecilik, halkla ilişkiler deneyimi ve London College of Fashion’da Moda Promosyonu dalındaki diploması ‘Girl Meets Dress‘i başlatmayı ve dünya çapında basının ilgisini çekmeyi sağlamıştır.

                ‘Girl Meets Dress’ kuruluşunun ardından Avrupa’ya yayılmış ve Rocket Internet kurucusu Oliver Samwer’in yeni 200 milyon dolarlık fonu olan Global Founders Capital‘den finansman sağlamıştır.  Anna, kendine ait yeni ve heyecan verici bir e-ticaret kategorisi olarak kiralamaya öncülük etmektedir.

                Anna, Management Today adlı medya grubunun, 35 Yaş Altı 35 Kapak Yıldızı’nın arasında ilk altıda yer bulmuştur. Drapers Innovation Etail ödülü, The Natwest Fashion Entrepreneur of the Year, Specsavers Everywoman in Retail ödüllerini almasının yanında, ‘Online Moda 100’, ‘En iyi 100 Start-up Kuruluşu’ ve ‘Shell LiveWIRE Yılın Genç Girişimcileri’ listelerinde de yer almıştır.

                • Pazarlama Zirvesi

                 Steven Van Belleghem

                 Girişimci, Yazar, Kurucu / Nexxworks

                 Ödüllü kitapları ‘The Conversation Manager’ ve ‘The Conversation Company’ 50.000 kopyadan fazla satan ve son kitabı ‘When Digital Becomes Human’da müşteri ilişkilerinin, kişilerin insani yönlerini yok saymadan dijitalize edilmesi gerektiğini anlatan Steven Van Belleghem, çok satan işletme kitaplarının yazarı olarak bilinmektedir.

                 University of Ghent’de Uygulamalı Ekonomi okuduktan sonra profesyonel kariyerine Vlerik Business School’da Araştırma Görevlisi olarak başlayan Steven, günümüzde halen bu okulda Misafir Profesörlük görevine devam etmektedir. 2001 yılında online araştırma sektöründe bir start-up olan InSites Consulting’e ilk katılan çalışanlardan olan Steven, yaklaşık 11 seneyi aşkın süre çalıştığı şirkette yönetici ortaklığa kadar yükseldikten sonra kendi şirketi olan B-Conversational’ı kurmuştur.

                 Müşteri ilişkilerinde ve pazarlamanın geleceği hakkında bir fikir lideri olarak kabul edilen Steven, enerjik ve pragmatik bir konuşmacı olarak müşteri ilişkilerinde teknolojinin akıllı kullanımı konusunda şirketlere ilham vermektedir.

                 • Pazarlama Zirvesi

                  Omer M. Wilson

                  Üst Düzey Pazarlama Yöneticisi, APAC / Digital Realty

                  Omer Wilson, Digital Realty'nin APAC Operasyonlarından sorumlu Üst Düzey Pazarlama Yöneticisidir. Digital Realty'e 2011 yılında katılan Omer, şirketteki görevine Londra’daki bölge müdürlüğünde EMEA kapsamında Pazarlama Yöneticisi olarak başlamıştır. Digital Realty'ye katılmadan önce, Londra'da bulunan Jones Lang LaSalle firması için EMEA kapsamında Kurumsal Çözümler ve Pazarlama Yöneticisi olarak görev yapan Omer, görevi sırasında firmanın pazara açılma faaliyetlerini ve rekabetçi teklif / fiyatlandırma stratejisini yönetmiştir.

                  Omer, çalıştığı şirketlerde internet teknolojileri, danışmanlık, gayrimenkul ve medya endüstrilerinin de arasında bulunduğu bir dizi alanda; pazarlama yönetimi ve ürün geliştirme görevleri üstlenmiştir. Bu alandaki eğitimine IBM’in Global Mezuniyet Programı’yla başlayan Omer, akabinde PA Danışmanlık Grubu’nun Londra şubesindeki çalışmalarıyla şirket markalaşması ve gelişimi konularında tecrübe kazanmıştır. PA Group'ta görev yaparken aynı zamanda çığır açan bir e-ticaret şirketi olan 'ProcServe'ün  kurucu ekibinde bulunmuştır.

                  Kent University’den Güzel Sanatlar alanında lisans derecesine ve Duke University’den Pazarlama Yönetimi Diploması'na sahip olan Omer Wilson, ayrıca İngiltere'de yer alan Chartered Institute of Marketing'e üyedir.

                  • Pazarlama Zirvesi

                   Ferdi Alıcı

                   Kurucu & Direktör / OUCHHH

                   Ferdi Alıcı, yeteneğiyle öne çıkan yeni medya ve hareket tasarım ajansı OUCHHH'nin kurucusu ve yöneticisidir.

                   İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden tam burslu öğrenci statüsüyle mezun olan Ferdi, Tasarım Direktörü olarak sinema grafikleri ve yeni medya endüstrisi alanında on yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Çok sayıda uluslararası marka ile çalışmış, çalışmaları dünyaca ünlü müzelere, organizasyonlara, yayınlara katılmıştır. 2017 PromaxBDA Küresel Mükemmellik Ödülleri ve 2017 PromaxBDA Avrupa Ödülleri için jüri üyesi seçilmiştir.

                   Ortak çalıştığı organizasyon ve kurumlar arasında CERN (İsviçre), İngiltere Ulusal Uzay Merkezi, Mercedes Moda Haftası (Türkiye), ABD Google, Hong Kong Şehir Üniversitesi, CODAworx (ABD), MoMA (Amerika Birleşik Devletleri), Immersive Festivali (İspanya), Santralistanbul Enerji Müzesi (Türkiye), IdN Dergisi, CNN, WIRED Dergisi, Stash Dergisi, Fubiz, The Creators Project (Yaratıcılar Projesi), Nike, Vodafone ve Vimeo (Staff Pick- Personel Tarafından Seçilenler) yer almaktadır.  Ayrıca, Ars Prix Electronica, FELIS Ödülleri ve Kristal Elma Ödülleri de dahil olmak üzere bir dizi ödülün sahibidir.

                   Ferdi, hikâye anlatımını görsel tasarımla birleştiren bir maestrodur. Hem markalaştırma hem de görünür içerik oluşturma konusunda yetenekli aynı zamanda hareket tasarımı, yeni medya sanatları, mimarlık ve A/V kurulumlarında da uzmandır. Bilimsel fikirler ışığında, benzersiz bir disiplinler arası sanat felsefesi geliştirmek adına yaratıcılığın ve mantığın bir araya geldiği ufkunu genişleterek, yeni anlayış biçimlerine ulaşmakta ve yapıtlarını görselleştirir ve oluştururken yeni yorumlama yöntemleri geliştirmektedir.

                   Ferdi, veri görselleştirmelerinin gücüne inanmakta; yapıtlarını matematik, doğa, jeoloji ve parçacık fizikçilerinin, mucitlerin ve mimarların eserleri üzerinden temellendirmektedir.